Aktualności

          • W KRAINIE BAJEK- FESTYN RODZINNY

          • W środę, 17 czerwca, w naszym przedszkolu zapanowała iście baśniowa atmosfera. Wszystko to za sprawą festynu rodzinnego, który tym razem odbył się pod hasłem „W Krainie Bajek”. Przepięknie udekorowany ogród od samego początku tętnił życiem i szybko zapełnił się całymi rodzinami, gotowymi na wspólną zabawę. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Wójt Gminy Pawłowice, pani Joanna Śmieja.
            Po powitaniu wszystkich gości przez panią wicedyrektor Anetę Goszyc- Walczak nadszedł czas na pierwsze wielkie emocje na scenie. Program artystyczny rozpoczęły nasze przedszkolaki, które radosnym śpiewem piosenki „Witajcie w naszej bajce wprowadziły wszystkich w magiczny klimat. Tuż po piosence na zebranych gości  czekała niespodzianka czyli bajkowe widowisko! W opowieść o „Jasiu i Małgosi” wcielili się pracownicy naszego przedszkola! Doskonała gra aktorska kadry, ogromny dystans do siebie i masa humoru wywołały salwy śmiechu oraz gromkie brawa. To jednak nie był koniec scenicznych popisów, ponieważ po teatrzyku scena ponownie należała do dzieci. Przedszkolaki wyrecytowały bajkowe życzenia dla rodziców, a na koniec zachwyciły wszystkich dynamicznym tańcem „Choco choco”.

            Po dawkach artystycznych emocji, na przedszkolaków w ogrodzie czekało mnóstwo atrakcji:
            -Dmuchańce i Mega Frajda – zamek do skakania, który od pierwszych minut był oblegany przez miłośników skoków.
            -Kreatywne warsztaty – samodzielne tworzenie kolorowych slime'ów i mas plastycznych oraz malowanie wielkich tekturowych domków.
            -Kąciki metamorfoz – profesjonalne malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz pamiątkowa fotościanka.
            -Piana Party – spektakularny i szalony finał imprezy w chmurach białej piany!

            O stronę kulinarną wspaniale zadbali rodzice, przygotowując słodki kącik z domowymi ciastami oraz chrupiące tosty. Na wszystkich czekały również lody i grillowane kiełbaski, a każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz pamiątkowy, bajkowy breloczek.

            To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu, rzeczowemu oraz ogromnemu zaangażowaniu wielu osób o otwartych sercach.

            Imprezę współfinansowali:

            -Urząd Gminy Pawłowice (w ramach działania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)

            -Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie

            Gorąco dziękujemy naszym Sponsorom

            -Piekarnia Jo-Mar – Marek Konieczny

            - Sklep PARTY – Aneta Kotynia

            - Mokate Spółka z o.o.

            - PPHU Zakład Masarski S.C. Stanisław i Henryka Ośliźlok

            - Pani Karolina Szymaniec-Mlicka – Radna Gminy Pawłowice

            Dziękujemy  za obecność oraz pomoc w organizacji :

            - Wodociągom Pawłowice – za dostarczenie świeżej wody i ugaszenie pragnienia wszystkich uczestników pyszną, orzeźwiającą lemoniadą.

            -Straży Pożarnej – za pokaz wozów strażackich

            -Pawłowickiemu Szczepowi Harcerskiemu CTW– za pomoc na stanowiskach z atrakcjami

            - Panu Grzegorzowi Pisarkowi –za zabezpieczenie medyczne całego wydarzenia.

            Głównymi organizatorami wydarzenia była Rada Pedagogiczna, Pracownicy PPMO oraz Rada Rodziców PPMO. Składamy ogromne podziękowania każdemu, kto włożył swoje serce i ciężką pracę w przygotowania przed, w trakcie oraz po zakończeniu tego pięknego festynu!

             

             

             

             

          • BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE WAKACJI

          • Zbliżają się wyczekiwane wakacje – czas beztroskiej zabawy, podróży i odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla nas wszystkich priorytetem jest, aby ten letni czas minął dzieciom radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Z myślą o tym, dzielimy się z Państwem najnowszym, numerem gazetki „Profilaktyka”.

            W tym wydaniu znajdą Państwo mnóstwo praktycznych wskazówek, porad i inspiracji dotyczących dbania o bezpieczeństwo najmłodszych podczas letnich miesięcy.

            Aby ułatwić Państwu korzystanie z wiedzy, w gazetce zamieszczone zostały nowoczesne kody QR. Wystarczy najechać na nie aparatem w telefonie, aby w kilka sekund przenieść się do dodatkowych, cennych materiałów edukacyjnych i filmów instruktażowych.

            Zachęcamy całą społeczność naszego przedszkola – rodziców, dziadków oraz pracowników – do wspólnej lektury. Zadbajmy razem o to, by te wakacje były pełne tylko pięknych i bezpiecznych wspomnień!

             

             https://dokumenty.men.gov.pl/gazetka-Profilaktyka-nr-4-6a2c0e384b654.pdf

          • SŁODKIE WSPOMNIENIA GRUPY JEŻYKI

          • 16 czerwca dzieci z grupy ,,Jeżyki' wybrały się na pyszne lody. Było to wyjątkowe wyjście, które stało się pięknym zwieńczeniem wspólnie spędzonych lat w przedszkolu. Podczas spaceru i słodkiego poczęstunku nie brakowało uśmiechów, rozmów oraz radosnej atmosfery. Dzieci miały okazję jeszcze raz spędzić razem beztroskie chwile, ciesząc się swoim towarzystwem i wspomnieniami z przedszkolnych lat. Przed naszymi starszakami już wkrótce nowe wyzwania i szkolne przygody, dlatego tym bardziej cieszymy się z każdej okazji do wspólnego spędzania czasu.

            To był naprawdę słodki i wyjątkowy dzień!

          • ZAGRODA POD KOPYTKIEM- WYCIECZKA GRUPY WRÓBELKI I JEŻYKI

          • 11 czerwca dzieci z grupy „Wróbelki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę autokarową do „Zagrody pod Kopytkiem” w Dzimierzu. Podczas pobytu miały okazję z bliska poznać zwierzęta tj.: alpaki, osiołki, konie, kozy, emu, kangura i wiele innych. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia oraz sposobów opieki nad nimi. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały mieszkańców zagrody, karmiły je oraz uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez gospodarzy. Podczas warsztatów samodzielnie wykonały alpaki z futra zwierząt, które następnie zabrały ze sobą do domów. Dzięki wycieczce dzieci zdobyły nowe doświadczenia, poszerzyły wiedzę przyrodniczą oraz uczyły się szacunku do zwierząt i pracy na wsi. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, radości i niezapomnianych wspomnień

          • FESTYN RODZINNY ZMIANA TERMINU

          • DRODZY RODZICE

            Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe festyn rodzinny zostaje przeniesiony
            na środę 17 czerwca w godz. 16:00-19:00

            Zapraszamy serdecznie

          • DMUCHAŃCE W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

          •  
            2 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym zrobiło się niezwykle gwarno, kolorowo i skocznie! Wszystko za sprawą wyjątkowej niespodzianki – ogromnych, dmuchanych zjeżdżalni, które czekały na nasze przedszkolaki.
            Dzieci ze wszystkich grup mogły wyszaleć się na dwóch tematycznych konstrukcjach: wielkiej zjeżdżalni z motywem „Spidermana” oraz nieco mniejszej z bohaterami „Psiego Patrolu”. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Atrakcje dostarczyły dzieciom mnóstwo radości, wspaniałych wrażeń i pozwoliły na bezpieczne rozładowanie energii na świeżym powietrzu. Promienne uśmiechy nie schodziły z twarzy przedszkolaków przez cały dzień.
            Serdecznie dziękujemy mamie jednego z naszych przedszkolaków – Radnej Gminy Pawłowice, Pani Karolinie Szymaniec-Mlickiej– za ufundowanie dmuchańców.
          • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

          • W poniedziałek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Sportu, który przyniósł dzieciom mnóstwo radości. Choć kapryśna pogoda pokrzyżowała nasze plany i nie pozwoliła na świętowanie w ogrodzie, humory dopisywały wszystkim od samego rana. Gościem specjalnym tego wyjątkowego święta był trener Krzysztof Bodziony  założyciel szkółki piłkarskiej KEJBI. W prowadzeniu zajęć trenerowi wspaniale pomagała żona Sylwia , która dbała o doskonałą organizację, bezpieczeństwo oraz motywację każdego małego sportowca. Prawdziwą gwiazdą tego czerwcowego dnia okazał się również Kejbuś – oficjalna, wesoła maskotka klubu , która od samego początku zagrzewała dzieci do walki, przybijała „piątki”i wywoływała salwy śmiechu.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od rozgrzewki. Pan Krzysztof Bodziony pokazał przedszkolakom, jak profesjonalnie przygotować się do wysiłku, zamieniając ćwiczenia w świetną zabawę. Dzieci z wielkim zapałem naśladowały „skaczące pajacyki”, ćwiczyły równowagę jako „piłkarskie bociany” i zamieniały się w superszybkie samochody wyścigowe podczas sprintu w miejscu. Ciekawą atrakcją okazał się wielozadaniowy tor przeszkód, właściwie zaadaptowany do warunków salowych. Każda grupa wiekowa miała okazję sprawdzić swoją zwinność w bezpiecznych konkurencjach przygotowanych przez naszego gościa. Choć deszcz zmusił nas do zostania w budynku, przestrzeń sali gimnastycznej pozwoliła dzieciom na rozwinięcie pełnej prędkości i bezpieczną rywalizację. Na zakończenie świętowania każdy mały sportowiec odebrał z rąk naszych wspaniałych gości pamiątkowy medal .Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi, jego żonie oraz Kejbusiowi za niesamowitą energię, wielkie serce, sportowe, inspiracje i wspólnie spędzony czas!

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach, ul. Pukowca 4, Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie
        • (32) 472 18 42
        • ul. Wojska Polskiego 3
          43-251 Pawłowice
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych