Aktualności

          • W KRAINIE BAJEK- FESTYN RODZINNY

          • W środę, 17 czerwca, w naszym przedszkolu zapanowała iście baśniowa atmosfera. Wszystko to za sprawą festynu rodzinnego, który tym razem odbył się pod hasłem „W Krainie Bajek”. Przepięknie udekorowany ogród od samego początku tętnił życiem i szybko zapełnił się całymi rodzinami, gotowymi na wspólną zabawę. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Wójt Gminy Pawłowice, pani Joanna Śmieja.
            Po powitaniu wszystkich gości przez panią wicedyrektor Anetę Goszyc- Walczak nadszedł czas na pierwsze wielkie emocje na scenie. Program artystyczny rozpoczęły nasze przedszkolaki, które radosnym śpiewem piosenki „Witajcie w naszej bajce wprowadziły wszystkich w magiczny klimat. Tuż po piosence na zebranych gości  czekała niespodzianka czyli bajkowe widowisko! W opowieść o „Jasiu i Małgosi” wcielili się pracownicy naszego przedszkola! Doskonała gra aktorska kadry, ogromny dystans do siebie i masa humoru wywołały salwy śmiechu oraz gromkie brawa. To jednak nie był koniec scenicznych popisów, ponieważ po teatrzyku scena ponownie należała do dzieci. Przedszkolaki wyrecytowały bajkowe życzenia dla rodziców, a na koniec zachwyciły wszystkich dynamicznym tańcem „Choco choco”.

            Po dawkach artystycznych emocji, na przedszkolaków w ogrodzie czekało mnóstwo atrakcji:
            -Dmuchańce i Mega Frajda – zamek do skakania, który od pierwszych minut był oblegany przez miłośników skoków.
            -Kreatywne warsztaty – samodzielne tworzenie kolorowych slime'ów i mas plastycznych oraz malowanie wielkich tekturowych domków.
            -Kąciki metamorfoz – profesjonalne malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz pamiątkowa fotościanka.
            -Piana Party – spektakularny i szalony finał imprezy w chmurach białej piany!

            O stronę kulinarną wspaniale zadbali rodzice, przygotowując słodki kącik z domowymi ciastami oraz chrupiące tosty. Na wszystkich czekały również lody i grillowane kiełbaski, a każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz pamiątkowy, bajkowy breloczek.

            To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu, rzeczowemu oraz ogromnemu zaangażowaniu wielu osób o otwartych sercach.

            Imprezę współfinansowali:

            -Urząd Gminy Pawłowice (w ramach działania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)

            -Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie

            Gorąco dziękujemy naszym Sponsorom

            -Piekarnia Jo-Mar – Marek Konieczny

            - Sklep PARTY – Aneta Kotynia

            - Mokate Spółka z o.o.

            - PPHU Zakład Masarski S.C. Stanisław i Henryka Ośliźlok

            - Pani Karolina Szymaniec-Mlicka – Radna Gminy Pawłowice

            Dziękujemy  za obecność oraz pomoc w organizacji :

            - Wodociągom Pawłowice – za dostarczenie świeżej wody i ugaszenie pragnienia wszystkich uczestników pyszną, orzeźwiającą lemoniadą.

            -Straży Pożarnej – za pokaz wozów strażackich

            -Pawłowickiemu Szczepowi Harcerskiemu CTW– za pomoc na stanowiskach z atrakcjami

            - Panu Grzegorzowi Pisarkowi –za zabezpieczenie medyczne całego wydarzenia.

            Głównymi organizatorami wydarzenia była Rada Pedagogiczna, Pracownicy PPMO oraz Rada Rodziców PPMO. Składamy ogromne podziękowania każdemu, kto włożył swoje serce i ciężką pracę w przygotowania przed, w trakcie oraz po zakończeniu tego pięknego festynu!

             

             

             

             

          • BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE WAKACJI

          • Zbliżają się wyczekiwane wakacje – czas beztroskiej zabawy, podróży i odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla nas wszystkich priorytetem jest, aby ten letni czas minął dzieciom radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Z myślą o tym, dzielimy się z Państwem najnowszym, numerem gazetki „Profilaktyka”.

            W tym wydaniu znajdą Państwo mnóstwo praktycznych wskazówek, porad i inspiracji dotyczących dbania o bezpieczeństwo najmłodszych podczas letnich miesięcy.

            Aby ułatwić Państwu korzystanie z wiedzy, w gazetce zamieszczone zostały nowoczesne kody QR. Wystarczy najechać na nie aparatem w telefonie, aby w kilka sekund przenieść się do dodatkowych, cennych materiałów edukacyjnych i filmów instruktażowych.

            Zachęcamy całą społeczność naszego przedszkola – rodziców, dziadków oraz pracowników – do wspólnej lektury. Zadbajmy razem o to, by te wakacje były pełne tylko pięknych i bezpiecznych wspomnień!

             

             https://dokumenty.men.gov.pl/gazetka-Profilaktyka-nr-4-6a2c0e384b654.pdf

          • SŁODKIE WSPOMNIENIA GRUPY JEŻYKI

          • 16 czerwca dzieci z grupy ,,Jeżyki' wybrały się na pyszne lody. Było to wyjątkowe wyjście, które stało się pięknym zwieńczeniem wspólnie spędzonych lat w przedszkolu. Podczas spaceru i słodkiego poczęstunku nie brakowało uśmiechów, rozmów oraz radosnej atmosfery. Dzieci miały okazję jeszcze raz spędzić razem beztroskie chwile, ciesząc się swoim towarzystwem i wspomnieniami z przedszkolnych lat. Przed naszymi starszakami już wkrótce nowe wyzwania i szkolne przygody, dlatego tym bardziej cieszymy się z każdej okazji do wspólnego spędzania czasu.

            To był naprawdę słodki i wyjątkowy dzień!

          • ZAGRODA POD KOPYTKIEM- WYCIECZKA GRUPY WRÓBELKI I JEŻYKI

          • 11 czerwca dzieci z grupy „Wróbelki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę autokarową do „Zagrody pod Kopytkiem” w Dzimierzu. Podczas pobytu miały okazję z bliska poznać zwierzęta tj.: alpaki, osiołki, konie, kozy, emu, kangura i wiele innych. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia oraz sposobów opieki nad nimi. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały mieszkańców zagrody, karmiły je oraz uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez gospodarzy. Podczas warsztatów samodzielnie wykonały alpaki z futra zwierząt, które następnie zabrały ze sobą do domów. Dzięki wycieczce dzieci zdobyły nowe doświadczenia, poszerzyły wiedzę przyrodniczą oraz uczyły się szacunku do zwierząt i pracy na wsi. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, radości i niezapomnianych wspomnień

          • FESTYN RODZINNY ZMIANA TERMINU

          • DRODZY RODZICE

            Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe festyn rodzinny zostaje przeniesiony
            na środę 17 czerwca w godz. 16:00-19:00

            Zapraszamy serdecznie

          • DMUCHAŃCE W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

          •  
            2 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym zrobiło się niezwykle gwarno, kolorowo i skocznie! Wszystko za sprawą wyjątkowej niespodzianki – ogromnych, dmuchanych zjeżdżalni, które czekały na nasze przedszkolaki.
            Dzieci ze wszystkich grup mogły wyszaleć się na dwóch tematycznych konstrukcjach: wielkiej zjeżdżalni z motywem „Spidermana” oraz nieco mniejszej z bohaterami „Psiego Patrolu”. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Atrakcje dostarczyły dzieciom mnóstwo radości, wspaniałych wrażeń i pozwoliły na bezpieczne rozładowanie energii na świeżym powietrzu. Promienne uśmiechy nie schodziły z twarzy przedszkolaków przez cały dzień.
            Serdecznie dziękujemy mamie jednego z naszych przedszkolaków – Radnej Gminy Pawłowice, Pani Karolinie Szymaniec-Mlickiej– za ufundowanie dmuchańców.
          • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

          • W poniedziałek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Sportu, który przyniósł dzieciom mnóstwo radości. Choć kapryśna pogoda pokrzyżowała nasze plany i nie pozwoliła na świętowanie w ogrodzie, humory dopisywały wszystkim od samego rana. Gościem specjalnym tego wyjątkowego święta był trener Krzysztof Bodziony  założyciel szkółki piłkarskiej KEJBI. W prowadzeniu zajęć trenerowi wspaniale pomagała żona Sylwia , która dbała o doskonałą organizację, bezpieczeństwo oraz motywację każdego małego sportowca. Prawdziwą gwiazdą tego czerwcowego dnia okazał się również Kejbuś – oficjalna, wesoła maskotka klubu , która od samego początku zagrzewała dzieci do walki, przybijała „piątki”i wywoływała salwy śmiechu.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od rozgrzewki. Pan Krzysztof Bodziony pokazał przedszkolakom, jak profesjonalnie przygotować się do wysiłku, zamieniając ćwiczenia w świetną zabawę. Dzieci z wielkim zapałem naśladowały „skaczące pajacyki”, ćwiczyły równowagę jako „piłkarskie bociany” i zamieniały się w superszybkie samochody wyścigowe podczas sprintu w miejscu. Ciekawą atrakcją okazał się wielozadaniowy tor przeszkód, właściwie zaadaptowany do warunków salowych. Każda grupa wiekowa miała okazję sprawdzić swoją zwinność w bezpiecznych konkurencjach przygotowanych przez naszego gościa. Choć deszcz zmusił nas do zostania w budynku, przestrzeń sali gimnastycznej pozwoliła dzieciom na rozwinięcie pełnej prędkości i bezpieczną rywalizację. Na zakończenie świętowania każdy mały sportowiec odebrał z rąk naszych wspaniałych gości pamiątkowy medal .Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi, jego żonie oraz Kejbusiowi za niesamowitą energię, wielkie serce, sportowe, inspiracje i wspólnie spędzony czas!

          • Zajęcia czytelnicze

          • 20.05.2026r. dzieci z grupy „Wróbelki” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych empatii. Dzieci wysłuchały utworu pt. „Puszka w lesie i inne opowiadania o empatii” autorstwa Susann Isern. Poprzez rozmowy i wspólne zabawy uczyły się rozpoznawania emocji, wzajemnego szacunku oraz tego, jak pomagać i wspierać innych. Nie zabrakło ciekawych historii, wspólnej zabawy i wielu uśmiechów. Na koniec dzieci wykonały wspólny plakat pt. „Pomocna dłoń”.

          • GRUPA "MISIE" W CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ

          • 18 maja grupa „Misie” wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, znajdującego się w Pałacu w Baranowicach. Podczas warsztatów pt.:”Robotno Gospodyni” dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądało życie na śląskiej wsi i ile trudu trzeba było włożyć w codzienne obowiązki. Przedszkolaki mogły zobaczyć stare sprzęty domowe, które były pierwowzorem tych, używanych obecnie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom pranie, prasowanie i wyrabianie masła z wykorzystaniem starych urządzeń. Po tych zabawach dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy pt.:”Kwoka”, z którego dowiedziały się ,jak ważna jest znajomość i stosowanie zasad dobrego wychowania. Następnie, podczas zajęć plastycznych wykonały kogucika, który ma im przypominać o stosowaniu zwrotów grzecznościowych i kulturalnym zachowaniu. Misie zmęczone, ale zadowolone ze świetnej zabawy wróciły do przedszkola.

            Edukacja regionalna jest procesem kształtowania więzi ze swoją „małą ojczyzną”, a poznawanie zwyczajów, kultury, zabytków i gwary jest fundamentem wychowania człowieka, który utożsamia się ze swoim krajem, regionem. Przez zabawę, baśnie, tradycje i kontakt z lokalną przyrodą, najmłodsi poznają swoje korzenie, uczą się szacunku do otoczenia i rozwijają kompetencje społeczne.

          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "WIEWIÓRKI"

          • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Uroczystość ta miała miejsce w piątek 15 maja w grupie " Wiewiórki ". Dla dzieci był to wyjątkowy dzień, gdyż stały się prawdziwymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Następnie pani Wicedyrektor Aneta Goszyc Walczak dokonała uroczystego pasowania, gdzie za dotknięciem "czarodziejskiego ołówka" każdy maluch stał się dzielnym przedszkolakiem.

            Na znak przyjęcia do grona społeczności przedszkolnej i na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Chwila ta wzbudziła wiele emocji i wzruszeń zarówno u dzieci jak i wszystkich zebranych.

             

          • WYCIECZKA DO FUNZEUM

          • W piątek 8 maja dzieci z grup Żabki, Zajączki i Liski były na wycieczce w Funzeum w Gliwicach. W Funzeum dzieci miały okazję wejść do świata światła, barw i iluzji, gdzie nauka łączy się z zabawą. Była to niezwykła przygoda, która rozbudzała wyobraźnię przedszkolaków. Grupy wzięły udział w warsztatach łączących eksperymenty, sensorykę i tworzenie,  dzieci mogły zaspakajać swoją ciekawość i odkrywać świat na swój sposób. Angażowały swoje zmysły doświadczając różnorodności faktur, barw i zapachów, a własnoręcznie wykonane prace stały się nie tylko pamiątką z wycieczki, ale również inspiracją i wspomnieniem aktywnie spędzonego czasu. Przemierzając wystawę światła  dzieci miały okazję poznać co to odbicia, cienie i iluzje, że rzeczywistość można widzieć na wiele sposobów, a światło prowadzi grę z naszą wyobraźnią. Natomiast na wystawie kolorów dzieci poczuły świat barw i emocji, odkryły przestrzeń dla swojej fantazji.

             

             

             

          • Wizyta w bibliotece

          • Dnia 05.05  grupa Jeżyki wybrała się do pobliskiej biblioteki na zajecia czytelnicze, podczas których dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały książki wybranej i przeczytanej przez panią bibliotekarkę z serii "Sprawy inspektora krokodyla" - Tajemnice dziesięciu uczuć strach  .Po części czytelniczej przedszkolaki przystąpiły  do kolorowania duszka, oswajając strach. Rozwijały swoją kreatywność oraz zdolności manualne. Warsztaty były dla dzieci ciekawym i inspirującym doświadczeniem, łączącym naukę z zabawą. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Paniom z biblioteki upominek z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki.

          • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

          • 6-latki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie uczestniczyły w lekcjach pokazowych przygotowanych specjalnie dla przyszłych uczniów. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna, usiąść w szkolnych ławkach oraz poczuć atmosferę prawdziwej szkoły. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach edukacyjnych, odpowiadały na pytania, wykonywały proste zadania i z dużym zainteresowaniem obserwowały pracę starszych kolegów. Celem wycieczki było zmniejszenie lęku dzieci przed rozpoczęciem nauki w klasie pierwszej, integracja dzieci ze środowiskiem szkolnym, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania podczas zajęć lekcyjnych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i motywacji do nauki. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu pozytywnych emocji i była cennym doświadczeniem przed rozpoczęciem nauki w szkole.

            Dziękujemy wychowawcom oraz  uczniom  za ciepłe przyjęcie, wspólnie spędzony czas i inspirujące zajęcia.

             

            GRUPA WRÓBELKI

            GRUPA JEŻYKI

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Dzień Ziemi Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodzie wpisał się na stałe w repertuar „Kalendarza Imprez” przedszkola, ale także stał się coroczną akcją, której celem jest promowanie postaw proekologicznych i troski o naszą planetę. Obchody Dnia Ziemi, dzieci rozpoczęły od zobaczenia prezentacji multimedialnej, dzięki której dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

            Przedszkolaki uczestniczyły w quizach i zabawach ekologicznych. Segregowały także odpady do kolorowych pojemników, utrwalając zdobytą wiedzę w praktyce. Nie zabrakło też wspólnych piosenek o przyrodzie, które jeszcze bardziej przybliżyły im temat ochrony środowiska.

            Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie uroczystego „Przyrzeczenia”, gdzie dzieci deklarowały, iż będą prawdziwymi strażnikami przyrody.

            Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w XI Edycji Ogólnopolskiej akcji „#SprzątamyDlaPolski”.Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, posprzątaliśmy teren wokół przedszkola, ucząc dzieci odpowiedzialności i szacunku dla otaczającego nas świata.

            Dzień Ziemi w naszym przedszkolu był nie tylko okazją do zabawy, ale przede wszystkim do nauki i wspólnego działania na rzecz środowiska.

            SPRZĄTANIE TERENU WOKÓŁ PRZEDSZKOLA

          • I miejsce w konkursie "EkoDraka dla Przedszkolaka"

          • 21 kwietnia 2026 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zorganizowała XIII edycję Gminnego Konkursu Ekologicznego „EkoDraka dla przedszkolaka”, który odbył się w sali Domu Kultury Osiedle.

            Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Drugie życie odpadów” i poświęcone było zagadnieniom związanym z ekologią, recyklingiem oraz zasadami ochrony środowiska.

            Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach: odpowiadały na ekologiczne zagadki, segregowały odpady do odpowiednich koszy oraz wykonywały zadanie polegające na ekologicznym zapakowaniu zakupów. Na zakończenie uczestnicy zaprezentowali pracę plastyczną "Potwór Śmieciuch", wykonaną przez nich w przedszkolu.

            Miło nam poinformować, że dzieci z naszego przedszkola zdobyły I miejsce w konkursie. Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

          • Każdy przedszkolak powie, że najważniejsze jest zdrowie!” 

            10 kwietnia w naszym przedszkolu uroczyście świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego wyjątkowego dnia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej.Od samego rana sale wypełniły się zapachem świeżych warzyw. Dzieci z wielkim zaangażowaniem komponowały swoje śniadanie, udowadniając, że zdrowe jedzenie może być kolorowe i pyszne.

            Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego powitania i wysłuchania wiersza pt. „Przepis na Zuchy”. Dzieci dowiedziały się z niego, że aby być silnym i dużym to przede wszystkim potrzebne jest „paliwo” w postaci owoców, warzyw,  codzienna gimnastyka oraz magiczna moc snu. Niezwykle ważnym punktem programu była wizyta gościa specjalnego – pani Izabeli Pustelnik – pielęgniarki z Centrum Medycznego BELAMED. Pani Iza opowiedziała dzieciom o swojej odpowiedzialnej pracy i wyjaśniła, dlaczego dbanie o higienę jest tak istotne. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały porad eksperta.Zdrowie to ruch, dlatego nie mogło zabraknąć aktywności! Przy dźwiękach piosenki Małe wygibasy” zamieniliśmy się w najbardziej wysportowaną grupę na świecie, skacząc i ćwicząc z wielką energią. Później, podczas radosnego tańca do piosenki „Umyć ręce”, przedszkolaki uczyły się, jak za pomocą wody i mydła wygrywać walkę z niewidzialnymi „pasażerami na gapę”, czyli bakteriami.

            W kolejnej części spotkania przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą i sprawnością: bezbłędnie dopasowali przybory do czynności – doskonale wiedząc, do czego służy gąbka, a do czego pasta do zębów. Przeprowadzili wielką segregację produktów, oddzielając „przyjaciół zdrowia” od słodkich przeciwników. Zmierzyli się również z torem przeszkód, udowadniając swoją doskonałą formę fizyczną. Na koniec każda grupa zaprezentowała swoje hasło o zdrowiu. Z ust dzieci wybrzmiały ważne rady: od „Ruch to zdrowie – każde dziecko ci to powie!” po przypomnienie, że „Jem owoce i jarzynki, bo to smaczne witaminki”.

            Dzień zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów i kolorowanek, które będą przypominać dzieciom o złożonej obietnicy zdrowego stylu życia.

            Dziękujemy pani Izabeli za cenne lekcje oraz wszystkim przedszkolakom za wspaniałą zabawę! Pamiętajcie: Zdrowo jeść, zdrowo pić, zdrowo myśleć, zdrowo żyć!

          • "Poznaj świat muzyki - instrumenty strunowe szarpane – historia gitary"

          • W środę 08.04.2026r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie muzycznym prowadzonym przez  Agencję Muzyczną KONTRA. Była to lekcje muzyki, która wprowadziła przedszkolaki w fascynujący świat instrumentów strunowych szarpanych, ze szczególnym uwzględnieniem historii i ewolucji gitary.

            Udział w koncercie dał dzieciom nowe możliwości odkrywania świata dźwięków i instrumentów. Muzyka grana podczas tego wydarzenia wywoływał dużo pozytywnych emocji i reakcji dzieci.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach, ul. Pukowca 4, Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie
      • (32) 472 18 42
      • ul. Wojska Polskiego 3
        43-251 Pawłowice
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych