W środę, 17 czerwca, w naszym przedszkolu zapanowała iście baśniowa atmosfera. Wszystko to za sprawą festynu rodzinnego, który tym razem odbył się pod hasłem „W Krainie Bajek”. Przepięknie udekorowany ogród od samego początku tętnił życiem i szybko zapełnił się całymi rodzinami, gotowymi na wspólną zabawę. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Wójt Gminy Pawłowice, pani Joanna Śmieja.
Po powitaniu wszystkich gości przez panią wicedyrektor Anetę Goszyc- Walczak nadszedł czas na pierwsze wielkie emocje na scenie. Program artystyczny rozpoczęły nasze przedszkolaki, które radosnym śpiewem piosenki „Witajcie w naszej bajce” wprowadziły wszystkich w magiczny klimat. Tuż po piosence na zebranych gości czekała niespodzianka czyli bajkowe widowisko! W opowieść o „Jasiu i Małgosi” wcielili się pracownicy naszego przedszkola! Doskonała gra aktorska kadry, ogromny dystans do siebie i masa humoru wywołały salwy śmiechu oraz gromkie brawa. To jednak nie był koniec scenicznych popisów, ponieważ po teatrzyku scena ponownie należała do dzieci. Przedszkolaki wyrecytowały bajkowe życzenia dla rodziców, a na koniec zachwyciły wszystkich dynamicznym tańcem „Choco choco”.
Po dawkach artystycznych emocji, na przedszkolaków w ogrodzie czekało mnóstwo atrakcji:
-Dmuchańce i Mega Frajda – zamek do skakania, który od pierwszych minut był oblegany przez miłośników skoków.
-Kreatywne warsztaty – samodzielne tworzenie kolorowych slime'ów i mas plastycznych oraz malowanie wielkich tekturowych domków.
-Kąciki metamorfoz – profesjonalne malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków oraz pamiątkowa fotościanka.
-Piana Party – spektakularny i szalony finał imprezy w chmurach białej piany!
O stronę kulinarną wspaniale zadbali rodzice, przygotowując słodki kącik z domowymi ciastami oraz chrupiące tosty. Na wszystkich czekały również lody i grillowane kiełbaski, a każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz pamiątkowy, bajkowy breloczek.
To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu, rzeczowemu oraz ogromnemu zaangażowaniu wielu osób o otwartych sercach.
Imprezę współfinansowali:
-Urząd Gminy Pawłowice (w ramach działania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)
-Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie
Gorąco dziękujemy naszym Sponsorom
-Piekarnia Jo-Mar – Marek Konieczny
- Sklep PARTY – Aneta Kotynia
- Mokate Spółka z o.o.
- PPHU Zakład Masarski S.C. Stanisław i Henryka Ośliźlok
- Pani Karolina Szymaniec-Mlicka – Radna Gminy Pawłowice
Dziękujemy za obecność oraz pomoc w organizacji :
- Wodociągom Pawłowice – za dostarczenie świeżej wody i ugaszenie pragnienia wszystkich uczestników pyszną, orzeźwiającą lemoniadą.
-Straży Pożarnej – za pokaz wozów strażackich
-Pawłowickiemu Szczepowi Harcerskiemu CTW– za pomoc na stanowiskach z atrakcjami
- Panu Grzegorzowi Pisarkowi –za zabezpieczenie medyczne całego wydarzenia.
Głównymi organizatorami wydarzenia była Rada Pedagogiczna, Pracownicy PPMO oraz Rada Rodziców PPMO. Składamy ogromne podziękowania każdemu, kto włożył swoje serce i ciężką pracę w przygotowania przed, w trakcie oraz po zakończeniu tego pięknego festynu!