Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowań ekologicznych powinna być przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń.
25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z tej okazji przedszkolaki z grupy "Zajączki" pod pilnym okiem swoich pań przygotowały krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej, które zaprezentowały pozostałym przedszkolakom oraz swoim rodzicom. Mali aktorzy poprzez inscenizację ukazali jak ważne dla środowiska jest postępowanie człowieka takie jak: troska o zwierzęta, lasy, oraz segregacja śmieci. Wszyscy przypomnieliśmy sobie, że dbanie o przyrodę jest naszym obowiązkiem. Od tego jak będziemy postępować zależy przyszłość naszej planety. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały pamiątkowy dyplom oraz karty pracy.